Firma

Rys historyczny

  • cukrownia_bocznica
  • cukrownia_komin

1880 - Rok założenia, Cukrownia Wierzchosławice Spółka Akcyjna

1919 - Cukrownia Wierzchosławice Towarzystwo Akcyjne

1931 - Cukrownia Wierzchosławicka Spółka Akcyjna

1951 - Przedsiębiorstwo Państwowe Suszarnia Wierzchosławice

1976 - Kujawskie Zakłady Koncentratów Spożywczych we Włocławku Zakład Koncentratów Spożywczych w Wierzchosławicach

1982 - Zakłady Przetwórstwa Cykorii (przedsiębiorstwo państwowe)

1994 - Zakłady Przetwórstwa Cykorii Spółka Akcyjna (nazwa skrócona: CYKORIA S.A.)

 

O Firmie

  • -

Dzieje przedsiębiorstwa  sięgają 1880 roku, kiedy to w samym sercu Kujaw powstała Cukrownia Wierzchosławice Spółka Akcyjna. W 1994 roku w ramach prywatyzacji przedsiębiorstwo przekształcono w Spółkę Akcyjną ze 100% kapitałem polskim. Otrzymało ono nazwę Zakłady Przetwórstwa Cykorii S.A. (CYKORIA S.A.). 

Ta historyczna fabryka jest wpisana w krajobraz Kujaw i jako jedna z nielicznych w kraju pozostaje w polskich rękach, kultywując tradycje regionu.

CYKORIA S.A. jest producentem koncentratów spożywczych i ich dostawcą na rynek krajowy i zagraniczny. Pozycja Firmy na rynku jest stabilna i ugruntowana od wielu lat. Wyroby oparte na własnych recepturach i pomysłach zdobyły szacunek i podziw kulinarnych smakoszy w kraju i za granicą. Zajmujemy się produkcją suszu cykorii, marchwi oraz innych warzyw i owoców.

  • dron01

Portfolio produktów to ponad pół tysiąca różnych wyrobów. Popularnością cieszą się desery, przyprawy jednorodne, mieszanki przyprawowe, zupy, sosy oraz dodatki do ciast. Swoich zwolenników ma również kawa zbożowa Cykorianka. W swojej ofercie posiadamy też naturalne chipsy jabłkowe. Chrupkie i suszone jabłka z polskich sadów bez dodatku cukru, soli i substancji konserwujących są idealną przekąską dla dzieci i dorosłych. Wyprodukowane według specjalnej receptury zachowują swoje naturalne walory i wartości odżywcze. Swój wyśmienity smak zawdzięczają polskim odmianom jabłek i nowoczesnej technologii produkcji. Na rynku uzupełnieniem linii „Jabcusiów” są chipsy gruszkowe „Grusie” oraz Plasterki z marchewki. 

 

Jakość

  • jakosc1
  • jakosc2

W naszej Firmie skupiamy się na osiągnięciu najwyższej jakości produktów, rzetelności i lojalności wobec konsumenta. Zapewniamy bezpieczeństwo zdrowotne wyrobów i wprowadzamy nowości na rynek. Współpracujemy z jednostkami naukowo-badawczymi. Posiadamy również własną bazę laboratoryjną, gdzie prowadzimy szczegółową kontrolę całego procesu produkcyjnego. Poddajemy wnikliwemu sprawdzeniu wszystkie wykorzystywane do produkcji surowce, materiały opakowaniowe i pomocnicze pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami dotyczącymi produkcji żywności.

Zasady, którymi się kierujemy:

  • dobro Konsumenta jest dobrem najwyższym
  • wysoka jakość produktu jest priorytetem Firmy
  • największym kapitałem Firmy są jej pracownicy

Przestrzeganie powyższych zasad i kontynuowanie tradycji przekłada się na zaufanie konsumentów, dobrą reputację Firmy oraz utrzymanie znaczącej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym.